Darmowa dostawa od 300 zł

Co warto wiedzieć o srebrze pozłacanym

Pozłacane srebro OCH! – jest srebrem i posiada na wyrobie próbę srebra 925 . Najwyższą stosowaną w wyrobach jubilerskich. Dlatego pamiętajmy kupując srebro złocone - kupujemy i płacimy cenę/gram - za srebro.

Czy srebro pozłacane się ściera?

Tak. Złocenie jest powierzchniowe i należy je traktować jako jeden ze sposobów wykończenia biżuterii (jak np. mat, poler, rodowanie, oksydowanie) Dlatego na pytanie: „dlaczego srebro pozłacane się ściera” – znacie odpowiedź: złocenie to sposób wykończenia, a nie złoto.

Za ile się zetrze złocenie ze srebra?

Nie ma tu reguły. Niektórzy cieszą się tym wykończeniem srebra pół roku, niektórzy miesiąc. Czas ścierania jest różny w zależności od:
1. Przedmiotu – np. naszyjniki pozłacane mniej się ścierają od pierścionków, bo są wyżej na ciele i nie dotykamy nim tylu rzeczy co dłonią. Zaś kolczyki najbardziej ścierają się w miejscu, gdzie je dotykamy zakładając je lub ściągając
2. Użytkowania - jeśli będziemy się kąpać w biżuterii pozłacanej – szybciej zetrze.
3. pH skóry
4. Stosowania perfum - nie używajmy ich bezpośrednio na biżuterię.
5. Stosowania preparatów chemicznych, które niszczą złocenie.

Biżuteria pozłacana - jak czyścić

Przede wszystkim nie powinniśmy czyścić płynem do srebra naszych pozłacanych rzeczy.  Uzyskamy efekt odwrotny - zniszczymy warstwę pozłocenia. Co zatem robić, aby przedłużyć trwałość złocenia?

 Po prostu od samego początku traktujmy srebro jak srebro i dbajmy o powłokę złocenia poprzez np. zdejmowanie biżuterii do mycia, nie perfumowanie jej, czy nie przecieranie ściereczkami do czyszczenia biżuterii.  Będzie wówczas dłużej cieszyć nas kolorem złotym:)

Srebro pozłacane - czy warto?

Reasumując: w cenie srebra mamy biżuterię choć na chwilę wyglądającą na złotą. Kupując zatem łańcuszek, bransoletę, kolczyki, czy pierścionek pozłacany- cieszysz się nim dwa razy: na początku, gdy jest złoty i potem, gdy uzyska swój naturalny srebrny kolor, który jest równie piękny:)

Decyzja należy do Was!:)